Kontaky-modul

Duben: Opékáme buřty v Koze, větru a dešti navzdory

Kdy: úterý 25. duben 2023

Proč: Oslavy 10 let naší MAS, 10x zastavíme u našich členů a něco s nimi podnikneme


Počasí nám ten den vůbec nepřálo. Byla zima, na duben velká. Ale ani to nás neodradilo a tak jsme se sešli na pátou odpoledne ve staroboleslavské komunitní zahradě. Některé jsme tedy ještě museli lovit po ulici, protože neuměli najít vchod, ale vše dobře dopadlo.

Rozdělat oheň se vzhledem k počasí hodilo. Po chvíli kouře a snažení se dílo podařilo. U ohně se hřáli lidé z naší kanceláře, zástupci z našeho vedení (tedy výboru) a také naši dobrovolníci, kteří nám pomáhají s pořádáním akcí. Vládla přátelská atmosféra a nakonec nevadilo ani ten nečas, díky našim zásobám podpůrných prostředků (alkoholu).

Zpátky ale ke komunitní zahradě. Funguje pod spolkem Prostor 108 a najdete ji na náměstí sv. Václava ve Staré Boleslavi. Zahrada nabízí možnost členství pro veřejnost. Takže pokud se rádi hrabete v záhonech, sázíte kytičky, směle do toho, uvítají vás tu s otevřenou náručí. Mimo typickou zahradnickou činnost nabízí zahrada i jiné možnosti využití. Pořádají se tu malé akce jako je dýňobraní, pletení jarních pomlázek, setkání se zahradníky, cvičí se tu jóga…zkrátka nudit se tu nebudete.

Když jsme u akcí, tak musíme zmínit i jednu naši, maskovou. Minulý rok jsme právě v komunitní zahradě měli jedno ze stanovišť noční bojovky Zavraždili Václava! Ukázalo se, že zahrada má i sklep (a mohli jste ho vidět). Jeho svítící bludiště se stalo hitem dětských návštěvníků. Sklep rezonoval i dál v nás a jeho popularita dala vzniknout nápadu na samostatnou akci. A tak v říjnu pořádal Prostor 108 svou první velkou Hrůzu v Boleslavi, bojovku pro dospělé.  Hrůza to  ale byla jen podle názvu, akce byla úspěšná, letos v 21. října se do Staré Boleslavi můžete přijít bát znova.

Komunitní zahradu nám zapůjčila a vzorně se o nás starala Klára Stuchlíková. Právě Kláru jste mohli vidět i na našem Strašidelném zámku jako upírku. Z tolika propojení s naší MASkou už byl jen krůček ke členství, a tak se spolek PROSTOR 108 stal členem MAS – Střední Polabí. My už teď víme, že spolu vymyslíme ještě moc dalších aktivit a už se na ně předem moc těšíme!

 

Fotogalerie

Olga Fábry a Emilie Koťátková

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates