Kontaky-modul

MAS Střední Polabí, z.s., ve spolupráci s DS Lázně Toušeň a Realizačním týmem Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území správního obvodu ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav si vás dovolují pozvat na akci Oslava dne učitelů, akce se koná 30. března v sokolovně Lázně Toušeň.

PROGRAM:
17:00 – 17:30 – prezence účastníků
17:30 – 18:00 – Slavnostní přivítání, pár slov úvodem, informace k projektu MAP, informace o možných dotačních příležitostech pro školy
18:00 – 19:00 – Divadelní hra: Petr a Lucie
Autor: Romain Rolland
Překlad: Jaroslav Zaorálek
Dramatizace a režie: Filip Mülle
Hrají:
Petr: Josef Láska
Lucie: Barbora Mudrová
Pilot: Martin Hejný


Petr a Lucie je nejslavnější dílo francouzského nositele Nobelovy ceny za literaturu Romaina Rollanda. Protiválečná křehká milostná novela, kde je cit konfrontován s hrůzami války. Jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení.
Pár slov o hře
Tragický příběh dvou mladých milenců, který se odehrává na pozadí první světové války, zná z povinné četby téměř každý. Romain Rolland ve své novele vykresluje kontrast mezi hrůzou válečného utrpení a radostí z nalezené lásky.
Ve Francii zuří už několik dní válka. Při opětovném bombardování Paříže se v dočasném úkrytu podzemní dráhy setká mladý Petr Aubier s krásnou malířkou Lucií. Nepromluví spolu, ale náhoda tomu chce, že se o pár dní později potkají znovu. Petr se odváží Lucii oslovit a postupně se rodí vzájemná láska.
Od 19:00 – Pohoštění formou rautu, k poslechu i tanci vám zahraje kapela Anktivariát
www.kapelaantikvariat.cz
Akci pořádá MAS Střední Polabí, z.s., ve spolupráci s DS Lázně Toušeň a Realizačním týmem Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území správního obvodu ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000085).

Náš Facebook

Hledat

Free business joomla templates